Purma

Co do tego, że cały obszar Quebrada de Humahuaca jest bardzo ciekawy nie mieliśmy wątpliwości. Poza oczywistymi atrakcjami jak El Robot w Humahuaca są też góry, górki, kaniony, i inne bajery w okolicy. Jedną z największych zaś zalet tego obszaru są znikome ilości turystów z lepszego świata, którzy jakoś ostatnio działają nam mocno na nerwy i chyba będę musiał wy-edytować nasz wywiad z drogi dodając mochileros do listy w pytaniu nr.4.
Wracając zaś do Purmamarca – to jest ona jedną z niewielu atrakcji jaką w tym rejonie rozpracowali spece z Lonely Planet i zamieścili w jej temacie całe parę zdań wielokrotnie złożonych.
Jako, że informacje w tym periodyku nie do końca się pokrywały z rzeczywistością – znaczy, autobusy owszem były ale nie w takich ilościach jak zapewniali nasi idole, na dodatek o tak nieprzyzwoitych godzinach, że prawdziwy turysta na wakacjach w tym czasie obraca się na drugi bok – a nie pędzi na dworzec.

O właściwej zaś porze był za to bus, który do miasteczka nie zajeżdżał ale mijał je w odległości paru rzutów kamieniem (3 km).

Postanowiliśmy więc rozchodzić nasze stare kości na tym dystansie robiąc sobie rozgrzewkę przed Górą Siedmiu Kolorów jak przewrotnie nazwano główną atrakcję tego miejsca. Jak to zwykle bywa z przebieżki nic nie wyszło bo ledwie wpakowaliśmy dziedziczkę do nosidełka to zatrzymał się samochód gotowy do podwózki trójki desperatów chcących pokonać ten morderczy dystans z dzieckiem.
Tak więc po niecałych 5 minutach byliśmy na miejscu i zobaczyliśmy to:

Potem jeszcze poszliśmy dookoła tego cudu natury i jedno możemy powiedzieć:
JEST ŁADNIE!
3 Responses to Purma

  1. magda says:

    Juz skoncz z tymi fotkami z mojego ulubionego kraju, bo mnie tu szlag zaraz trafi 😉 Po nocach mi sie sni ta Argentyna. Fantazjuje o kolejnej tam podrozy….

  2. Mariusz says:

    to ja się po nocach męczę, żeby zaległości południowoamerykańskie nadrobić i jeszcze źle? 😀

  3. justyna says:

    Przepiekne zycie, przepiekni ludzie i przepiekny blog

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *