Jucyleaks.com

Pisaliśmy już o subkulturze turystów w kamperach Jucy pozdrawiających się na drogach całej Nowej Zelandii, którzy to narzekają na swój pojazd po przybyciu na pole kempingowe. Mieliśmy cichą nadzieję, że wszystkie te marudzenia są głosem rozkapryszonego niemieckiego turysty (jakieś 65% wszystkich spotykanych ludzi tutaj).
Aż tu pewnego dnia zaczęły dochodzić dziwne dźwięki ze strony nadbudówki gdzie mieści się sypialnia Kaowca. Jako, że my na wakacjach jesteśmy to dźwięki te potraktowaliśmy z należytym im szacunkiem – czyli pogłośniliśmy radio.

Niestety źródło dźwięków zlokalizowało się samo podczas pamiętnej ulewy, którą spędziłem na lodowcu. Generalnie wilgotność wewnątrz był identyczna jak i na zewnątrz – bez szans na wysuszenie. Tak więc noc spędziliśmy w pokoju hotelowym i dnia kolejnego podążyliśmy naszym statkiem podwodnym w stronę najbliższego serwisu.
Co zakręt woda zmagazynowana w różnych zakamarkach kampera tryskała to z prawej to z lewej strony. Na szczęście, na zewnątrz przestało padać więc po parunastu kilometrach jak już zapasy H2O się skończyły to ustał i deszcz wewnątrz auta.

Cały dzień sprytny NoWorriesMadeByNewZealand pracował nad doprowadzeniem wozu do stanu używalności. Z uśmiechem oddał nam auto informując, że problem został zafiksowany czy jakoś tak. To jak został on zafiksowany wyszło na jaw już po paru godzinach bo znów zaczęło lać. Dość powiedzieć, że mało nie sfiksowaliśmy od profesjonalnego podejścia do tematu.

Dzięki temu, że oglądało się w młodości tfu w dzieciństwie (młodość to jest teraz i przez najbliższe 30 lat) Maka Gajwera z jego super pomysłami to człowiek nie jest takim bezradnym cielęciem na jakiego wygląda. Szybko więc wystrugaliśmy sobie ze znalezionego nieopodal otoczaka duct tape i pognaliśmy na złamanie karku w poszukiwaniu kawałka daszku nad głową aby ją przykleić gdzie trzeba.

Efekt?

wciąż nie narzekamy 🙂

8 Responses to Jucyleaks.com

 1. Hubert Muchalski says:

  Tak jak już wspominałem gdzieś wcześniej, duct tape uratowała już nie jedną misję:

  http://apod.nasa.gov/apod/ap040417.html

 2. Magda says:

  Hej, co się z Wami dzieje, wszystko w porządku?

 3. Jacek says:

  zajrzałem przez forum subaru, nie przeczytałem jeszcze wszystkiego ale wyprawa jest niesamowita. Dziecka nie mam, ale jak będę miał to namówię żonę, tylko jeszcze mamy psa, ciekawe czy da się zabrać

 4. magda says:

  wpadłam na waszego bloga przypadkiem i zamierzam tu spędzić całe popołudnie. przypomniała mi się moja podróż po NZ Jucy Cribem :):)

 5. stimac says:

  Co tak długo Was nie ma? wszystko ok???

 6. Mariusz says:

  wszystko gra – teraz co trzy dni jeden post – az do …. polowy kwietnia 🙂

 7. Mariusz says:

  Bardzo nam milo – mamy nadzieje ze sie podoba

 8. Mariusz says:

  z dzieckiem trochę inaczej – ale podróżowanie jest łatwe jak nie wiem co 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *