nawet “Ciudad del Este” ma okolice

zielsko

Dużo by pisać o innych wyuzdanych rozrywkach jakie oferuje turyście Łeba. Dom do góry nogami, Fokarium z czterema fokami i hit sezonu czyli wystawa postaci z bajek i masek filmowych. To ostatnie wprawiło nas w tak wyśmienity humor, że nawet rozważaliśmy powrót w to miejsce. Bez bicia się przyznamy – opacznie zrozumieliśmy dopisek “w skali 1:1”. Wchodząc do tego przybytku kinematografii liczyliśmy na sesję zdjęciową ze Shrekiem, Lordem Vaderem czy choćby Myszką Miki. W tym miejscu należą się słowa uznania twórcy tej wystawy, napięcie budowane było stopniowo, plakaty na każdym słupie w mieście, później wyłożona czarnym suknem droga do wejścia, później pani “biletowa” i okazyjny bilet rodzinny, wreszcie jest…

Dobra nie będziemy kopać leżącego, w każdym razie zawsze jak nam było smutno to sobie przypominaliśmy i darliśmy przysłowiowego łacha z samych siebie.

Ale, ale, pogoda się zrobiła, rowery były, nawet Sołtys/Wójt czy inny Burmistrz zrobił ukłon w stronę jeżdżących i ścieżkę rowerową pobudował – co prawda głównie służyła piechurom, ale dało się przecisnąć (bez strat w sprzęcie bądź ludziach po naszej stronie).

Standardowo oczywiście było lądowanie na plaży, nieco mniej budowanie błotnych zamków (w końcu ma się architekta w rodzinie).

Ponadto odkryliśmy tajemnicę pt. “dawniej to nawet morze było cieplejsze latem” – otóż nie było – po prostu jako osobnik kilku/kilkunastoletni mieliśmy inaczej zlokalizowany “próg zimna”, nasza 4-letnia córka z chęcią wzięła udział w doświadczeniu. Nawet zmiana koloru na siny nie była w stanie skłonić jej do wyjścia z wody. Na pytanie o to czy nie zimno używając mleczaków i kodu Morse’a odpowiadała że w żadnym wypadku…

Na szczęście wyjechanie rowerem na odległość kilometra od ulicy handlowej otwierało nieco inne perspektywy na otoczenie i przywróciło wiarę w to po co przyjechaliśmy.

3 Responses to nawet “Ciudad del Este” ma okolice

  1. Filip says:

    Jabar – uwielbiam czytać twoje wynurzenia/przemyślenia, całą Waszą podróż byłem z Wami – a ostatnie opisy “najpiękniejszych” plaż na świecie nad “najcudowniejszym” Bałtykiem to czuje jakbyś wyrażał mnie.

  2. Kasia says:

    Cud, miod i orzeszki! Jak mi teskno do polskiego morza, mam nadzieje, ze chociaz w tym roku Piaski uda mi sie odwiedzic.

  3. Kaszuby says:

    Na Kaszubach polecam zobaczyć przede wszystkim najstarszy polski skansen – muzeum we Wdzydzach Kiszewskich – piękne miejsce położone na samym jeziorem bez wielkiej komercji jak jest w Szymbarku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *