Istri skarb największy (wg turystów)

DSCF5556

Za oknami mrozi, więc czas najwyższy wrócić wspomnieniami do nieco cieplejszych momentów z naszego życia. Co więcej w kolejce oczekuje relacja z klikunastodniowego przejazdu przez dwa meksykańskie stany, testowanie kolejnego pojazdu, wytrzymałości na współtowarzyszy podróży i ilość papryczek w codziennych posiłkach.

Nim się jednak przeniosę na najlepszy kontynent pod słońcem to jeszcze trochę zdjęć z Chorwacji. W moim wieku niestety nie pamięta się już po co ja tam pojechałem, na szczęście ukochany bank na wyciągu przypomina ile mnie to kosztowało. Jednym z najwyższych wydatków był oczywiście fan clutch który już do nas płynie zza wielkiej wody, opłaty za kemping celowo nie wspominam bo duszności mnie zaczynają wówczas męczyć. Ile by nie kosztował wakacje to wakacje, a infrastruktura dla dzieciaków wprost oszałamiająca. Każdemu więc polecamy coś co się nazywa Lanterna i jest ulokowane w środkowej części wybrzeża Istrii. Lokalizacja bardzo dobra – czy do Słowenii czy na Rt Kamenjak jest raptem godzina jazdy.

Tuż obok mamy małe urokliwe miasteczko Novigrad i dostarczający co bardziej wrażliwym emocji kamieniołom (podobno głośny – nam w spaniu nie przeszkadzał).

wieczorny Novigrad

wieczorny Novigrad

wyjaśnij mi to

wyjaśnij mi to

jakby miało padać to są gotowi

jakby miało padać to są gotowi

 

No i oczywiście najważniejsza miejscowość tej części Chorwacji czyli Rovinj. Mówi się, że przereklamowana, że dużo turystów, jednak naszym zdaniem – to kapitalne miejsce. Prawdziwie śródziemnomorskie miasteczko, wąskie uliczki schodzące czasem do samego brzegu (między domami), urokliwe knajpki powciskane w najmniejsze dziuple, ogrom galerii z rękodziełem (dość powtarzalnym co poddaje w wątpliwość niezależność artystów). Suma summarum jest to jednak jedno z tych miasteczek, po którym można chodzić godzinami, gubić się i odnajdywać na przemian…

vespa in the city

vespa in the city

DSCF5452

DSCF5450DSCF5349DSCF5436DSCF5432DSCF5421

 

 

 

 

DSCF5543

Panorama – klik

DSCF5528

DSCF5529

DSCF5577

IMG_4329

DSCF5556

DSCF5408

3 Responses to Istri skarb największy (wg turystów)

  1. Magda says:

    Uwielbiam takie klimaty. Cudne miasteczko, wąskie uliczki i woda. Piękne zdjęcia.

  2. Aleksandra says:

    Oglądając zdjęcia poczułam się jakbym znów spacerowała tymi uliczkami.

  3. Mariola says:

    Rovinj – piękna miejscowość. Skradła moje serce podczas pierwszego wyjazdu na Chorwację jakieś 20 lat temu. Później widziałam jeszcze wiele miejsc w Chorwacji ale nic nie pobiło Rovinj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *